Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Social media, który popularniejszy? | MPI serwis

Portal Statista.com przygotował dane na temat popularności social media na świecie. Jak myślicie, który portal jest najbardziej oblężony ?!

Wiele razy słyszę, że spora część osób rezygnuje z Facebooka na rzecz Twittera co zachwiało moją pewność, który z portali jest popularniejszy, ale statystyki mówią jasno Facebook króluje na Polskim jak i światowym rynku. Wartość rynku social media w Polsce w ubiegłym roku wyniosła 600 milionów złotych, a Facebook z zasięgiem liczącym 82% wśród polskich internautów pozostaje liderem portali!

Król jest jeden, Facebook w Polsce liczy sobie 21,5 miliona internautów a na świecie jaki pierwszy i aktualnie jedyny przekroczył magiczną barierę dwóch miliardów aktywnych kont.

Tuż za nim plasuje się YouTube zdobywający coraz większą rzesze zwolenników nie tylko wśród młodzieży.

Jak dla mnie zaskoczeniem jest wcześniej wspomniany Twitter plasujący się w połowie stawki z wynikiem 336 milionów userów. Na uwagę zasługuje Instagram, który osiągną liczbę równą miliarda użytkowników stawiając go jako jednego z liderów zestawienia.

Ciekawie rysuje się podział użytkowników pomiędzy Messenger a WhatsApp, tutaj podział jest niemal równy kolejno 1,3 milirda i 1,5 miliarda stawia dwa kominikatory jako równych sobie.

Jak widać właściciele portali cały czas walczą o nasze względy próbując przeciągnąc linę na swoją stronę.

A Wy z jakich portali i komunikatorów korzystacie?

Źródło Statista.com