Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
10 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa dzieci w Internecie. | MPI serwis

Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, twitter czy YouTube mogą pomóc dzieciom pozostać w kontakcie z przyjaciółmi, ale również mogą tam czaić się internetowi przestępcy.

10 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w Internecie dla dzieci

Nauczanie dzieci Bezpieczeństwa w Internecie jest to ważna część inteligentnego rodzicielstwa.

Coraz więcej dzieci w wieku szkolnym a nawet tych młodszych korzysta z Internetu, dlatego ważne jest ​​nauczanie dzieci o bezpieczeństwie w Internecie. Dzieci mogą czerpać wiele korzyści z odkrywania Internetu, ale mogą również napotkać różne zagrożenia, Gdy poznasz te wskazówki bezpieczeństwa w Internecie, możesz pomóc chronić swoje dzieci, jednocześnie pozwalając jemu korzystać z Internetu jako narzędzia do nauki.

10 Porady dotyczących bezpieczeństwa w Internecie

1. Zaparkuj komputer w pokoju rodzinnym.

Zamiast pozwolić dziecku mieć komputer w swoim pokoju, trzymaj komputer w miejscu gdzie masz nad nim kontrolę. Sugeruję ustawienie podstawowych zasad i wprowadzenie hasła do samego komputera, aby Twoje dziecko nie mogło z niego korzystać bez Twojej zgody.

2. Poznaj hasła swojego dziecka.

Zastanów się, czy Twoje dziecko nie musi podawać Ci swojego hasła podczas zakładania kont e-mail, Facebooka itp. Upewnij się, że Twoje dziecko korzysta z ustawień prywatności na stronach takich jak Facebook i twitter czy YouTube, aby tylko osoby, które zna i którym ufał, mogły przeglądać konto i tak jak w życiu rzeczywistym nauczyć dziecko aby nie zapraszało nikogo online, kogo nie zna.

3. Ustaw kontrolę rodzicielską na komputerze.

Dostępne są różne rodzaje oprogramowania, aby uniemożliwić dzieciom odwiedzanie niewłaściwych stron internetowych w Internecie.

4.Naucz dzieci o zagrożeniach związanych z Internetem.

W odpowiedni dla wieku sposób. Internet, otwiera dzieci przed internetowymi przestępcami, którzy mogą przeniknąć do prawdziwego życia, w którym dzieci stają się ofiarami. Wyjaśnij małym dzieciom, że w Internecie są obcy i, tak jak wtedy, gdy są w miejscu publicznym, powinni uważać na ludzi, którzy do nich podchodzą, starsze dzieci powinny być świadome prawdziwych zagrożeń związanych z internetowymi przestępcami – wyjaśnić, czym są przestępcy i co może się stać, jeśli nie są ostrożni.

5. Ustal zasady dotyczące ujawniania danych osobowych.

Nie powinni rozmawiać o tym, gdzie mieszkają, gdzie chodzą do szkoły, a nawet o przekazywaniu informacji takich jak data urodzenia, strefa czasowa, w której mieszkają, czy kolorystyka szkoły. Wyjaśnij, w jaki sposób muszą unikać ujawniania informacji finansowych, które mogą być katastrofalne dla rodziny. Są to wszystkie rodzaje informacji, które nie mogą być publikowane ani udostępniane w żadnym pokoju czatu, za pośrednictwem usługi wiadomości błyskawicznych ani w żadnej witrynie społecznościowej, takiej jak Facebook lub twitter

6. Upewnij się, że dzieci nie publikują zdjęć.

O wiele łatwiej jest przestępcy zdobyć te zdjęcia. Nigdy nie powinni publikować zdjęć na portalach społecznościowych, wysyłać ich pocztą elektroniczną do przyjaciół online lub udostępniać ich za pośrednictwem komunikatorów internetowych. “Co się publikuje w Internecie, może pozostać w Internecie na zawsze”.

7. Monitoruj aktywność swojego dziecka w Internecie. Obejmuje to wszelkie opłaty, jakie dziecko może nałożyć na kartę kredytową, wszelkie pobrania i witryny internetowe odwiedzane przez dziecko. Zakładka “Historia” pozwala zobaczyć, gdzie Twoje dziecko surfuje i co robi.

8.Naucz swoje dzieci, jak bezpiecznie surfować.

Obejmuje to wyjaśnienie, co powinni zrobić, gdy napotkają nieodpowiednią witrynę internetową. Upewnij się, że wiedzą, z jakich witryn nie korzystać, aby nie wyświetlały nieodpowiednich treści. Możesz także zablokować pokoje rozmów internetowych, aby Twoje dziecko nie mogło “spotkać” potencjalnie niebezpiecznych nieznajomych.

9. Ostrzegaj przed niebezpieczeństwami osobistych spotkań z przyjaciółmi, które poznali online.

Nigdy nie wiesz, kto może podszywać się pod “przyjaciela” w Internecie, upewnij się, że twoje dziecko rozumie te niebezpieczeństwa i nigdy nie zgodzi się na spotkanie z kumplem którego nie zna osobiście, bez omówienia tego i uzyskania twojej zgody.

10. Załóż własne konto w serwisach społecznościowych.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie strony lubią śledź ich poczynania na portalach społecznościowych, dlatego skonfiguruj własne konta, “Rodzice muszą nauczyć się, w jaki sposób ich dzieci korzystają z internetu”.

Te 10 wskazówek to podstawa rozsądnego korzystania z internetu przez nasze pociech. W następnych artykułach postaram się opisać każdy punkt po kolei z uwzględnieniem programów i ich instalacji. tak żeby każdy z was mógł zastosować te wskazówki samodzielnie i mieć pewność, że zrobiliście wszystko aby wasze dzieci były bezpieczne w sieci.