Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Internet w Bułgarii | MPI serwis

Na życzenie Czytelniczki Aleksandry dzisiaj opisze operatorów komórkowych w Bułgarii, oraz porównam oferty z naszymi lokalnymi firmami.
Wielu z nas wybiera ten kierunek świata na wakacyjne podróże. Polskie sieci często dobierają marketing w sposób bardzo dobrze przemyślany, nic w tym dziwnego, takie prawo kasa ważniejsza niż dobro klienta. W ten właśnie sposób większość paczek jest dostępna na okres jednego tygodnia ważności (co oznacza, że pakiet musimy w tym czasie wykorzystać, później należy wykupić kolejną paczkę danych.) O tyle co w Czechach większego problemu z tym nie ma ponieważ większość podróżujących do naszych południowych sąsiadów wybiera się zazwyczaj na weekend lub kilka dni, o tyle do Bułgarii Polacy wykupują wycieczki co najmniej tygodniowe lub dwu tygodniowe. W przypadku tych z nas, którzy wybierają się na dłuższy pobyt wiąże się to z kolejnymi kosztami.
Ale czas przejść do konkretów mianowicie tutejsi operatorzy jednym chórem oferują dla podróżujący nad morze czarne 500Mb za 49 zł na okres 1 tygodnia.

A jak ma się sprawa w samej Bułgarii. Kraj jak większość europejskich państw posiada trzech dużych operatorów sieci komórkowej: MTel, Telenor, Vivacom.

MTel znany również jako “Mobiltel” jest to pierwsza i największa sieć komórkowa w Bułgarii. Ma ponad 4,2 miliona klientów i starter możemy kupić już za 6 BGN to jest okolo 14PLN dostając tym samym 2,5GB.
Jeżeli to nam nie wystarcza operator przewidział dokupienie pakietu ale troszkę to skomplikował (opłacalne jest co miesięczne odnawianie pakietu ale za to krótszy okres ważności konta):

50Mb za 19.90BGN około 45PLN ważne na 60 dni
1,5GB za 29BGN około 66PLN ważne na 60 dni

2GB za 9,9BGN około 22PLN ważne na 14 dni
5Gb za 24BGN około 54PLN ważne na 30 dni

Tym samym dla bardziej wymagających warto zainwestować 68PLN i cieszyć się z sporej ilości danych w wysokości 7,5Gb myślę, że taka ilość jest wystarczająca nawet na miesięcznym pobycie.
Telenor jest drugim co do wielkości Bułgarskim operatorem . Firma została założona jako “Cosmo Bułgaria Mobile” i była własnością greckiego OTE. Począwszy od 2013 roku, firma jest w 100% własnością Telenor. Operator oferuje starter za 6BGN 14PLN dając 1Gb na okres 7 dni (ciekawe rozwiązanie dla przebywających właśnie w takim okresie czasu). Po tym czasie jesteśmy zmuszeni do doładowania karty i wykupienia pakietu.

2Gb za 10GB około 23PLN
3Gb za 20BGN około 45PLN
10Gb za 50BGN około 111PLN

Jasne przejrzyste zasady bez zbędnego zastanawiania się. Wykupuje ile potrzebuje i korzystam do wyczerpania danych.

VIVACOM jest Bułgarską marką Telekomunikacyjną EAD, największej firmy telekomunikacyjnej w Bułgarii i byłego monopolu państwowego. Został przekształcony w spółkę akcyjną w 1992 roku w ramach podziału pocztowych i telekomunikacyjnych usług Bułgarii do osobnych spółek.
VIACOM oferuje jak pozostała konkurencja SIM za 6BGN 14PLN dając identyczną paczkę danych w wysokości 1Gb,

Ceny dodatkowego pakiet wypadają w tym przypadku najsłabiej gdyż za 1Gb trzeba uiścić 15zł dodam tylko tyle, że mamy do dyspozycji w tej cenie dodatkowe minuty do operatorów w Bułgarii.

Jak widać w Bułgarii jest tanio!!! to też po przyjeździe pierwszym naszym ruchem powinno być zjechanie na stację paliw lub odwiedzenie sklepu na lotnisku celem zakupienia karty SIM jednego z operatorów telekomunikacyjnych w Bułgarii. Tym samym zyskujemy spokój oraz pokaźną ilość danych. Jeżeli mamy możliwość i w zasięgu wzroku pojawił się nam salon formowy zachęcam do skorzystania. W salonie poprośmy obsługę o aktywowanie karty oraz wybranej paczki i cieszmy się z mobilnego internetu na wakacjach mając głowę wolną od zmartwień o wysokość rachunków po przyjeździe z wakacji. Może dodam, że pakiet w wysokości 5Gb spokojnie pozwoli na rozmowy głosowe i wideo poprzez komunikatory typu Messenger oraz skype.

Strony internetowe projektowanie i wykonanie MPI serwis

Pomoc informatyczna, obsługa firm, naprawa laptopów i komputerów MPI serwis