Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Top 5 aplikacji na Androida | MPI serwis

 MPI serwis przedstawia TOP 5 niezbędnych aplikacji

Chyba każdy kto korzysta z telefonów opartych o system Android ma swoje ulubione programy, które instaluje od razu po wypakowaniu smartphone.

Nie będę się tutaj rozpisywał o aplikacjach oczywistych typu cały pakiet Google, który jest obowiązkowy z racji swojej integralności, czyli aplikacje bez, których nasz smartphone po prostu nie będzie w pełni funkcjonalny.

Pozycja Pierwsza:

Chyba każdy z nas nie wyobraża sobie telefonu bez możliwości komunikowania się, dlatego pierwsze do czego sięgamy w sklepie Play są aplikacje Social Media. Każdy z nas sięga po swoje ulubione jak nie wszystkie platformy: Facebook, Twitter czy Instagram oraz komunikatory Messenger i WhatsApp to apki obowiązkowe.

Pozycja druga:


Ja osobiście nie wyobrażam sobie użytkowania telefonu bez prostej podręcznej aplikacji umożliwiającej zapisywanie notatek i przypomnień. Tutaj aplikacji jest na prawdę wiele i wiele z nich można troszkę do tego celu przekształcić na przykład, kalendarz to nie tylko aplikacja do pokazywania daty ale śmiało można w niej zapisywać, krótkie treściwe notatki. W każdym razie dość długo korzystałem z Colornote, aplikacja posiadająca ciekawy widget dzięki, któremu można umieszczać małe karteczki na pulpicie z naszą notatką, dodatkowo funkcja zapisu w chmurze zapewniała, że już nigdy nie utracę notatek przy zmianie telefonu. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest Evernote bardzo rozbudowana aplikacja umożliwiająca zapisywanie notatek bezpośrednio na zrzucie ekranu czy dodanie notatek głosowych do już stworzonego tekstu. Mój wybór padł jednak na sprawdzonego przyjaciela Google i jego notatnik Keep! Mimo, że aplikacja troszkę uboższa od poprzednika to niezwykle funkcjonalna oraz intuicyjna. Największą zaletą to możliwość  przeglądania i edytowania notatek w dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. Dlatego Google Keep jest drugą niezbędną apką jaką instaluje na swoim smartphone.

 

Pozycja trzy:

Nie wyobrażam sobie telefonu bez menadżera plików dzięki, któremu mogę swobodnie przeglądać co mam na pamięci wewnętrznej karcie pamięci mojego telefonu. tutaj wybór pada na sprawdzonego od lat Total Commander znany chyba wszystkim użytkownikom PC starszego pokolenia. Zasłużona aplikacja nigdy nie zawodzi i tak samo jest w tym przypadku.

 

Miejsce Czwarte:

Aplikacja która zrewolucjonizowała moje dotychczasowe życie i grubość portfela i nie mówię tutaj wypchanym po brzegi portfelu pieniądzmi, ale przez karty lojalnościowe. Kto z was nie posiada pełnej palety ów kart, w każdym markecie kinie czy restauracji wciskają nam karty, a my bierzemy z myślą, ze od teraz będziemy płacić o wiele mniej albo partner obsypie nas nagrodami. Aplikacja którą mam na myśli to Stocard. Apka pozwala nam wprowadzić kod oraz zdjęcia aplikacji i już możemy zapomnieć o noszeniu kart ze sobą wystarczy uruchomić aplę wybrać kartę i przystawić do czytnika.

Miejsce piąte:

Co prawda miejsce piąte ale obowiązkowe czyli program do małych porządków. Ccleaner program niezbędny pozwalający troszeczkę oczyścić naszego androida. Apka usuwa niepotrzebne pliki, odzyskuj miejsce i monitoruj system. Zwalnia również pamięć RAM poprzez zamykanie aplikacji działających w tle.

Te pięć programów to takie minimum jakie ja osobiście instaluje na telefonie, aplikacje dzięki którym smartphone zasługuje na miano SMART