Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Android jak z pudełka | MPI serwis

Android spowolnił czas na kilka kroków, które poprawią jego żywotność.

 

Smartphone z systemem Android są urządzeniami rewelacyjnymi, ale nawet najlepsze potrafią spowolnić. Przedstawię niezbędne kroki do odświeżenia systemu.

 

1. Najważniejszym i zarazem niezbędnym krokiem jest instalowanie wszelkich aktualizacji. Większości z nasz aktualizacja kojarzy się z poprawą bezpieczeństwa, poprzez wgrywanie łatek zabezpieczających. Aktualizacje to również poprawienie wydajności systemu.

2. Usuwanie niepotrzebnych aplikacji. Jeżeli nie korzystamy z jakiś programów nie trzymajmy ich na siłę, usuwaj to co niepotrzebne

3.  Zmniejsz ilość pulpitów i aplikacji na nich umieszczonych. Android słynie właśnie z możliwości posiadania kilku pulpitów i sporej sumy widgetów, ale należy pamiętać, iż każdy z tych dodatków zużywa zasoby sprzętowe, o tyle ile widgety są potrzebne i pomocne o tyle należy pamiętać aby usuwać te, z których nie będziemy korzystać.

4. Zainstaluj pomocne programy. Oprócz czyszczenia pamięci korzystając z standardowego oprogramowania zaleca się dograć kilka ciekawych programów, które pomogą nam utrzymać porządek.
– Adwance Task Killer – Program zamykający aplikacje działające w tle, uwalniając tym samym pamięć,
– Ccleaner – narzędzie znane z komputerów, czyszczące rejestr połączeń, dodatkowo czyści kartę z       pustych katalogów oraz historię przeglądarki i zamyka programy w tle.

5. Jeżeli jest taka możliwość przenieś zainstalowane programy na kartę pamięci.

 

Jeżeli po wykonaniu wyżej wymienionych czynności, prędkość nadal jest nie zadowalająca należy przejść do najpoważniejszego kroku jakim jest przywrócenie ustawień fabrycznych naszego aparatu.
Jest to krok dający niemal 100% pewność przyspieszenia systemu (przynajmniej będziemy pewni że programowo wszystko jest w jak najlepszym porządku.)

Telefon powinien działać jak by był dopiero co wyciągnięty z pudełka.
W tym przypadku jednak należy pamiętać o wykonaniu kopi zapasowej a przynajmniej wysłać nasze niezbędne kontakty albo na kartę albo umieścić na koncie Google.