Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Chrome Os i Chromebook co to właściwie jest | MPI serwis

Chromebook co oferuje nam system od Google.

Coraz częściej w ofercie wielu sklepów jak i nam samym w uszy wpada produkt o znajomo brzmiącej nazwie Chromebook.

Co niesie za sobą ta nazwa oraz czego możemy się spodziewać po sprzęcie poniżej 800 zł.

Chrome Os to system prosto od Google bazujący na wszystkim co dobre ma Google. System oparty na jądrze linuxa z otwartą licencja ma za zadanie uruchomić aplikacje internetowe z rodziny Google. Interfejs systemu jest niezwykle minimalistyczny i w samym systemie jest zainstalowany praktyczniej jeden program, którym jest rozbudowana przeglądarka Chrome, i to za pomocą przeglądarki otwieramy interesujące nas programy.

Zaletami tego systemu jest łatwość obsługi, minimalizm, który dostarcza nam tego co potrzebujemy bez zbędnej otoczki, prostota działania oraz cena urządzeń. Sam system jest niewymagający co powoduje że nie potrzebny jest nam wysokiej klasy sprzęt.

Dla kogo Chrome OS

Systemy jak i urządzenia dedykowane, przeznaczone są dla osób głównie pracujących za pomocą internetu, piszących dużo dokumentów czy tworzących prezentacje.

Zalety

Chromebook to system tak zwany chmurowy co oznacza, że wszystkie nasze programy jak i dane są przechowywane w internecie, co niesie ze sobą wiele plusów. Już nigdy nie zgubisz swoich dokumentów, wystarczy zalogować się na pocztę a wszystkie pliki tam będą. System bardzo szybko się uruchamia i nie pobiera dużo prądu. Chromebook zapewnia wszelkie niezbędne programy co oznacza, że po zakupie nie trzeba już nic dokupować wszystko mamy dostępne przy pierwszym uruchomieniu

Wady

Tak jak przy zaletach uwzględniłem jego prostotę i minimalizm tak i dla wielu użytkowników może być to wada. Google ogranicza nas do swoich produktów. Mogą też wystąpić problemy z drukowaniem ponieważ system nie obsłuży wszystkich drukarek a tylko te najpopularniejsze.

Czy warto kupić

To jak zawsze zależy od użytkownika i jego potrzeb jeżeli szukasz niedrogiego sprzętu w pełni funkcjonalnego dlaczego nie, może posiadasz firmę i potrzebujesz urządzenia dla pracownika, to Chromebook sprawdzi się jak najbardziej, nie ma co popsuć ani namieszać.