Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
CMS co to takiego | MPI serwis

CMS czyli system zarządzania treścią – co to właściwie takiego.

CMS to skrót od angielskiego Content Management System (System Zarządzania Treścią).

Jest to system, z panelem administracyjnym pozwalający bez znajomości programowania zmieniać i dodawać treści na stronie internetowej.

System taki w łatwy sposób daje możliwość tworzenia stron w bardzo podobny sposób jak praca w edytorze tekstowym typu Word.

Najpopularniejsze systemy  są wyposażone w tak zwane “wtyczki”, które rozszerzają możliwości o dodanie np. przycisku “lubię to”, utworzenia galerii zdjęć czy stworzenie systemu rezerwacji hotelowych.

Systemów CMS jest dosyć sporo od lepszych po te gorsze, ale warto skupić się tak naprawdę na trzech z nich:

  • WordPress
  • Joomla
  • Drupal

Ale, który CMS wybrać i czy w ogóle warto? Może przytoczę tu kilka statystyk!

Strony oparte o CMS to już 59,4% wszystkich stron na świecie co pokazuje jak silną alternatywą dla programistów jest system CMS

Systemy CMS to świetna alternatywa dla osób, które chcą mieć prostą ładną stronę lub sklep internetowy. Niewątpliwym plusem wyboru CMS jest CENA, i możliwość samodzielnego zarządzania stroną co znacząco wpływa na obniżenie kosztów. Nawet jeżeli zdecydujemy się na kupieniu strony opartej o CMS to nie wątpliwie będzie ona tańsza niż strona pisana od podstaw. Jednym z minusów, które należy tu przytoczyć jest a raczej jej brak UNIKATOWOŚĆ, strony te oparte są o tak zwane THEME czyli szablony wyglądu. Co powoduje, że podobnych stron do naszych może być mnóstwo.

W królestwie CMS`ów niepodzielnie rządzi WordPress, który zabiera dla siebie 60,1% rynku, następnie Joomla 6,4% i Drupal 4,5%

Jeżeli jesteś zainteresowany stworzeniem strony internetowej nasz, zespół z przyjemnością pomoże wykonać taką stronę w przystępnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu, a szerzej o tych trzech systemach opowiem w osobnych artykułach.

 

Źródło statystyk: https://w3techs.com