Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Czym jest Pokemon Go | MPI serwis

Zapewne wielu z was zauważyło lub w jakiś sposób otarło się o temat Pokemon Go. Graczom tłumaczyć nie trzeba. Lecz starsze pokolenie lub osoby mniej zainteresowane grami komputerowymi, nie do końca rozumiejącym na czym polega fenomen tego tworu. Postaram się w kilku zdaniach przybliżyć o co tutaj chodzi i przedstawić pojęcie nowej rozrywki z troszkę innej strony
Może zacznę od tego co wyróżnia grę Pokemon Go od reszty dostępnych produktów. Mianowicie gra jest oparta o pojęcie zwiększonej rzeczywistości. Oprogramowanie korzysta z GPS w telefonie i zegara, aby wykryć, gdzie jesteś i która jest godzina w grze.

Pokemony “pojawiają się” wokół siebie (na ekranie telefonu) i można je złapać. Pokemony pojawiają się w różnych miejscach na mapie korzystając z siatki faktycznych map.

To zachęca do podróżowania po świecie, aby złapać Pokemona.

Celem jest zebranie wszystkich 151 wirtualnych stworzeń. Jeśli znajdziesz jakiegoś w pobliżu jeziora lub oceanu, znajdziesz Pokemony wodne. Jeśli szukasz w nocy, znajdziesz strachy i duchy. Strategia taka powoduje możliwość złapania wszystkich pod warunkiem szukania w każdych warunkach i czasie.

To wszystko powoduje, że gracz ma wrażenie zatarcia się granicy pomiędzy światem wirtualnym a tym rzeczywistym.

Grając w Pokemon Go szukamy wirtualnych stworzeń w prawdziwym świecie i realiach.
Teraz opowiem troszkę o fenomenie gry z punktu widzenia producenta oraz sile gry pod względem marketingowym.

Firma Nintendo twórca gry (co nie jest do końca prawdą ale to w innym wątku) zarobiła na grze 14 mln dolarów w 4 dni, co jest swoistym rekordem na rynku gier mobilnych.

Dodatkowo już w Polsce pojawia się coraz więcej ogłoszeń dających zatrudnienie dla tzw. Trenerów Pokemonów. Już samo ogłoszenie dla ludzi nie związanych z tematem może wyglądać niedorzecznie albo śmiesznie. W rzeczywistości jest to wielka kampania marketingowa. Trener Pokemonów jest zatrudniony np. przez właścicieli pubów lub restauracji. Trener taki ma na celu wpłynięcia na grę w taki sposób żeby własnie w miejscu firmy wykluwało się jak najwięcej stworków co przyciąga potencjalnych klientów.

Ot taki to biznes, z pozoru zwykła gra. Dla większości ludzi produkt bez zrozumienia, a w rzeczywistości towar, który producentom, pomysłodawcą oraz osobą umiejących wykorzystać moment, daje górę pieniędzy. Bo tak naprawdę przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Strony internetowe projektowanie i wykonanie MPI serwis

Pomoc informatyczna, obsługa firm, naprawa laptopów i komputerów MPI serwis