Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Google Doc Nowy wymiar pakietu biurowego | MPI serwis

Czy zastanawialiście się nad wyborem pakietu biurowego,

 

Czy korzystacie z standardowego wyboru czyli MS Ofiice, a możne wybraliście konkurencję w postaci darmowego Libre Office, dodawanego często do Linuxa. Ja chciałbym zaproponować alternatywę w postaci Google Docs.
Co do trzymania plików w chmurze jeszcze niejednokrotnie napiszę i niejednokrotnie będę pisał.

Wszystkim tym którzy mają małe dyski, albo korzystają z tabletów i są zmuszeni, albo z własnego wyboru korzystają właśnie z chmurki zachęcam do wypróbowania produktu Google. Dla użytkowników prywatnych jest zupełnie gratis.

Google doc to szereg udogodnień oraz nowatorskich rozwiązań, które Microsoft zaczyna wprowadzać do swoich pakietów dopiero teraz.

Dokumenty tekstowe możesz tworzyć i edytować bezpośrednio w przeglądarce, bez potrzeby instalowania specjalistycznego oprogramowania. Wiele osób może jednocześnie pracować nad jednym dokumentem, a każda zmiana jest zapisywana automatycznie.

I tak korzystając z dokumentu mamy możliwość otwierania i edytowania większości rodzaju plików: .docx, .pdf, .odt, .rtf, .txt i .html. Google oferuje nam Arkusz kalkulacyjny oraz program do tworzenia prezentacji.

Co daje nam trzymanie dokumentów w chmurze oraz ich edytowania online?

Już nigdy nie zapomnimy zgrać jakiegoś pliku. Tym samym nie zapomnimy zabrać ze sobą dokumentu na spotkanie, nigdy więcej tysiąca kopi jednego dokumentu w różnych urządzeniach. Nigdy więcej problemu z otworzeniem i niezgodnością na innych komputerach oraz z innymi pakietami biurowymi. Wystarczy nam połączenie internetowe, które pozwoli otworzyć pakiet w dowolnej przeglądarce i zaprezentować treść zawartą w dokumencie.

Takie pliki możemy również edytować i otwierać za pomocą komórki. Co znacząco pozwala na prowadzenie aktualnych zmian w każdym miejscu i momencie.

Pracuj nad jednym dokumentem wspólnie z członkami zespołu lub osobami spoza firmy. Obserwuj w czasie rzeczywistym zmiany wprowadzane przez innych, komunikuj się przez wbudowany czat i zadawaj pytania w komentarzach.

Wyobraźcie sobie sytuacje, w której nad jednym dokumentem pracujecie w kilka osób. Jakie to jest utrudnienie kiedy się czeka za poprawionym tekstem od współpracownika, przesyłanie plików od jednej do drugiej osoby po każdym edytowaniu, w dokumentach online możecie pracować jednocześnie w tym samym czasie widząc co dana osoba w aktualnym czasie pisze. Każdemu z nas jest przypisany kolor który wyświetla nam na monitorze kursor współpracownika.

Arkusze oraz dokumenty możemy udostępniać znajomym w celu edytowania jak i do wglądu co pozwala być na bieżąco na przykład pozwalając edytować zawartość magazynu lub stworzyć rozliczenie pracownika.

To wszystko Firma Google daje nam za darmo wiec wybór jest jedyny i słuszny po co przepłacać wielkim korporacjom jak możemy mieć to za free. Dodając kolejne narzędzia typu dysk w chmurze lub kalendarz online, który opisze w następnym artykule nasze życie prywatne i służbowe staje się prostsze, A organizacja przyjemniejsza i mniej kłopotliwa.