Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Ilu internautow jest na świecie? | MPI serwis

Ilu internautów jest na świecie. Agencja We Are Social opublikowała najnowsze badania związane z ilością osób korzystających z internetu oraz social mediów. Jak wam się wydaje ilu internautów jest na świecie?


Biorąc pod uwagę kraje trzeciego świata pomyśleć można, że internet to luksus nie dostępny w każdym miejscu, nic bardziej mylnego z badań wynika, że z Internetu na całym świecie korzysta 3,419 miliarda osób, w 2015 roku populacja świata liczyła 7,2 miliarda co daje 45% populacji naszego globu, czyli co drugi człowiek jest podłączony do sieci. Zdaje mi się że jest to bardzo dobry wynik jak na krótki czas istnienia internetu. Cyferki te pokazują w jakim tempie rozrasta się technologi, oraz do ilu ludzi idzie dotrzeć za pomocą internetu.

2,307 miliarda osób posiada przynajmniej jedno konto w serwisie społecznościowym. Czyli co trzecia osoba jest użytkownikiem social mediów

W Polsce z dostępu do sieci korzysta 26 milionów Polaków (67% całkowitej populacji)
A 14 milionów rodaków ma aktywne konto w serwisie Facebook.

Z badań możemy się również dowiedzieć gdzie internautów jest najmniej i tak dół tabeli zamyka Korea Północna. Zaledwie 7000 osób jest w stanie uzyskać dostęp do Internetu. Co prawda Korea Północna nie posiada dostawcy a wiedza o użytkownikach bierze się z Facebooka z dostępem do platformy, z Korei Północnej, prawie wszyscy z nich są cudzoziemcami korzystającymi z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

Nigeria i Czad kraje zajmujące kolejno drugie i trzecie miejsce od końca tabeli z wynikiem zaledwie 2% i 2,5% użytkowników populacji z dostępem do internetu.

źródło: http://wearesocial.com/