internet w Korei MPI serwis

Dzisiaj nietypowo troszkę informacji ze świata. Internet w Korei Północnej

Pisząc artykuł “Ilu internautów jest na świecie” dostępny tutaj zaintrygował mnie temat właśnie internetu w Korei. Dlatego postanowiłem poświęcić troszkę czasu aby znaleźć troszkę informacji na ten temat, i tak trafiłem na artykuł na stronie engadget.

Istnieje już wiele powodów, dla których Koreańczycy nie korzystają z internetu, czy to niski standard życia albo bardzo uciążliwe rząd, który blokuje wszystko, co może zakwestionować jego światopogląd. Jednakże, można dodać jeszcze jedno do listy: tam po prostu nie ma wiele przeglądania. Administratorzy przypadkowo, poprzez źle skonfigurowanie serwera pokazali reszcie świata, że istnieje zaledwie 28 domen.

W wielu przypadkach znaleźć można m.in. witrynę umożliwiającą zakup biletów na narodowe linie lotnicze Air Koryo, krajową prasę Voice of Korea, ale są tez strony Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Pyongyang, jak również krajowa sieć społecznościowa.

Jeśli jednak chcielibyście obejrzeć te strony, to szanse są bardzo znikome, większość z nich nie jest dostępna. Dlatego, że rząd blokuje strony dla internautów spoza Korei,

Dla ciekawskich dostępny zrzut ekranu jednej ze stron.