Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Internet na wakacjach CZECHY | MPI serwis

 

Coraz więcej osób pyta mnie jak korzystać z internetu na wakacjach po za granicami naszego kraju. Rodzime sieci co prawda oferują nam roaming. O ile do rozmów jest on jeszcze do przyjęcia, o tyle paczka danych oferowana przez dostawców, nie wystarczy na wiele a cena jaką musimy uiścić operatorowi jest kosmiczna w porównaniu do otrzymanej ilości danych, np. jeden z polskich operatorów oferuje 1,5Gb za 49 zł.
Ale czy na pewno jedyną słuszną koncepcją jest zakup karty prepaid u jednego z operatorów danego kraju w, którym się znajdujemy. W naszym kraju operatorzy oferują całkiem korzystne ceny i pakiety paczek, ale za granicą nie zawsze jest lepiej. Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jak wiele będziemy korzystać z internetu, jaki czas będziemy spędzać poza zasięgiem naszego rodzimego operatora.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup Sim musimy wiedzieć gdzie i jaki starter kupić. Karty tak jak i u nas idzie dostać w każdym kiosku czy supermarkecie. Najłatwiej i najszybciej jednak zaopatrzycie się na stacji benzynowej, zaraz po przekroczeniu granicy warto odwiedzić stacje i dokonać zakupu.

Myślę, że post zasługuje na więcej uwagi i będzie on składał się z kilku części. Każda część będzie dotyczyła innego kraju zacznę od naszych sąsiadów Czechów. Jeżeli chcecie aby w następnej kolejności znalazł się jakiś konkretny obszar naszego globu piszcie.

Republika Czeska posiada 4 głównych operatorów sieci komórkowej:

– O2
– Vodafone
– T-mobile
– U:fon

O2 firma hiszpańska, drugi największy operator telefonii komórkowej na świecie.
Starter kupimy za 299Kč to jest 48zł i dostaniemy tak jak od polskiego operatora aż 1,5 Gb jednym słowem szalu nie ma. Dodatkowo operator posiada trzy warianty dokupienia pakietu.

– 1,5Gb za 299Kč (48 PLN)
– 5Gb za 549Kč (90 PLN)
– 10GB za 749Kč (120 PLN)

Vodafone największy operator telefonii komórkowej na świecie, pochodzenia angielskiego, działa od 1982

– 1,5Gb 399Kč (63 PLN)
– 4Gb 519Kč (80 PLN)

Operator jednak dostrzega zagranicznych klientów i wykazuje się gościnnością wprowadzając do oferty kartę sim dla odwiedzających. Sim możemy nabyć za 800Kč (125 PLN) dostając za to 10Gb. Ilość danych już wystarczająca na pobyt. Jedyną wadą tego rozwiązania jest ograniczona ilość punktów w których, możemy nabyć kartę. Wszelkie informację odnośnie tej oferty oraz mapka punktów w, którym możecie nabyć starter znajdziecie tutaj VODAFONE FOR VISITOR
T-mobile firma niemiecka, będąca częścią Deutsche Telekom, trzeci co do wielkości operator telefonii komórkowej na świecie.

– 0.5GB 299Kč (48 PLN)
– 1,5 348Kč (56 PLN)

U:fon firma czeska, założona w 1993 roku, mająca związki z Motorolą

– 4GB 228Kč (37 PLN)
– 10Gb 349Kč (56 PLN)

Wadą tej oferty jest zakup modemu, który wraz z kartą i paczką w 10Gb do wykorzystania kosztuje 1290Kč (200 PLN)

Nie bez powodu na początek wybrałem naszych południowych sąsiadów. Powyższe zestawienie pokazuje iż ceny, które oferowane są u nas wygadają całkiem korzystnie. Na samym początku przytoczyłem cenę jednego z naszych operatorów jaką oferuje w roaming`u okazuje się, że cena ta jest taka sama jaką uzyskamy od Czechów, więc bez zbędnych ceregieli wystarczy zadzwonić na infolinie wykupić pakiet i już po przekroczeniu granicy cieszyć się dostępem do intranetu. Inaczej ma się sprawa jeżeli faktycznie jest nam internet niezbędny a zapotrzebowanie na ilość pobieranych danych wzrasta, wtedy warto pofatygować się i pozyskać kartę dla podróżujących oferowaną przez Vodafone, lub zakupić zestaw od U;Fone.

Na szczęście nie wszystkie kraje posiadają tak słabą ofertę mobilnego internetu np. Angielski Orange oferuje 32Gb za 60 zł.

Strony internetowe projektowanie i wykonanie MPI serwis

Pomoc informatyczna, obsługa firm, naprawa laptopów i komputerów MPI serwis