Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
5 narzędzi komunikacji | MPI serwis

Pamiętacie jeszcze komunikator Gadu-Gadu? Piękne słoneczko przed, którym spędzało się sporo czasu. Byliście na NK czy od razu zagościliście na Facebooku?

Oto 5 narzędzi, które całkowicie odmienił sposoby komunikacji.
E-maile

Pierwszy elektroniczny list wysłano w 1965 roku. Louiz Pouzin, Glend Shroeder i Pat Crisma wpadli na pomysł wymiany wiadomości między użytkownikami tego samego komputera. Usługę polegającą na przesyłaniu wiadomości tekstowych pomiędzy komputerami wymyślił w roku 1971 Ray Tomlinson, wybrał również znak @ do rozdzielania nazwy użytkownika od nazwy komputera, a później nazwy domeny internetowej.

Kto z nas nie wysyła poczty elektronicznej. W dzisiejszych czasach chyba każdy użytkownik komputera korzysta z tej formy komunikacji. Poczta elektroniczna zapisała się wielkimi głoskami w świecie cyfryzacji.

SMS

Kolejną rewolucją było upowszechnienie się komórek. SMS-y zaczęto wysyłać w 1992 roku, początkowo tylko w obrębie tej samej sieci.
Pierwszy w historii tekst SMS-em został wysłany 3 grudnia 1992 r. z Wielkiej Brytanii. Neil Papworth, pracownik Vodafone, składał w nim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia swoim kolegom.

Teraz już troszkę zapomniana technologia. Messenger chyba dość mocno wyparł stare dobre SMS-y.

Gadu-Gadu

GG to legenda polskiego internetu. Gadu-Gadu pojawiło się dokładnie 15 sierpnia 2000 roku.
Kto z nas nie korzystał z komunikatora ze słoneczkiem i tak dla siebie charakterystycznym dźwiękiem przychodzącej wiadomości.
Skype

Nawet u szczytu popularności rodzime GG nie potrafiło odebrać Skype’owi palmy pierwszeństwa w kategorii darmowych rozmów telefonicznych i wideo wideo. Czy wy podobnie jak ja i wielu moich znajomych za dzieciaka dzwoniliście do obcokrajowców??? Nie jednokrotnie zdarzało mi się takie telefony też odbierać. Jaka to była rewolucja zobaczyć przekaz wideo na żywo z drugiego krańca świata. Starsze pokolenie przecierało oczy z zdumienia widząc swoich najbliższych w okienku wyświetlanym na monitorze.

Facebook
Facebook rozpoczął działalność 4 lutego 2004 roku. Nie od razu przyjął się w Polsce. Pierwszym serwisem społecznościowym, który u nas królował była Nasza Klasa. Ważnym narzędziem okazał się Messenger w postaci aplikacji mobilnej, który udostępniono w 2011 roku, rozpoczynając konkurencję z klasycznymi SMS`ami. Jak podał na początku 2016 roku Facebook, z aplikacji pod koniec 2015 roku każdego miesiąca korzystało 800 milionów osób.

A czy wy nadal korzystacie z NK? Czy może w ogóle was nie ma na portalach społecznościowych

Źródło Wikipedia