Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Kurz – cichy zabójca Twojego laptopa. | MPI serwis

Dzisiaj chciałem zwrócić uwagę na dość poważny problem. Podstawową usługą którą wykonuje w moim serwisie jest czyszczenie układu chłodzenia naszych kochanych laptopów komputerów.
Spory procent użytkowników PC`ów nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakie niesie ze sobą kurz, a jest on podstawowym czynnikiem prowadzącym do spowolnienia a dalej do śmierci komputerów.

W moim serwisie nawet podczas najprostszej naprawy polecam klientom przeprowadzenie takiej czynności. Na początku nie są do końca przekonani o słuszności tej usługi, dopiero po przedstawieniu zdjęć zdają sobie sprawę o skali problemu.

Oto kilka perełek, które trafiły się podczas czyszczenia.

Częstym błędem jest umieszczenie laptopa na miękkich powierzchniach, takich jak kolana czy też kołdra. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, to najlepiej, aby umieścić go w miarę możliwości, na twardej powierzchni. Do wentylatora dostaje się kurz, który może spowodować podwyższenie temperatury wewnętrznej, co prowadzi do przegrzewania się procesora, oraz układu graficznego. Pierwszymi efektami jakie możemy zaobserwować to dosyć gorąca obudowa laptopa i głośniejsza praca wentylatora, komputer spowalnia, przegrzewający procesor staje się mniej wydajny, aż w końcu urządzenia nie da się włączyć.

W obecnych przenośnych komputerach, najczęstszym przegrzewającym się komponentem jest własnie układ graficzny.

Tak więc, należy wyczyścić wentylator sprężonym powietrzem co kilka miesięcy.

Kurz – cichy zabójca Twojego laptopa.

Do naszego serwisu często trafiają laptopy, które przestają działać na skutek brudu. Gdy komputer zaczyna się nienaturalnie grzać, sam się wyłącza albo ekran “staje” to oznaka, że to ostatnia chwila by zapobiec gorszym uszkodzeniom.

W naszym serwisie usługa przeczyszczenia kosztuje 100 zł – zazwyczaj operacja trwa ok 2-3 godziny i obejmuje czyszczenie całego wnętrza oraz wymianę pasty termicznej.
100 zł to znacznie mniej niż wymiana przegrzanych układów graficznych – tu niestety ceny zaczynają się od 450 zł w górę, co w niektórych przypadkach czyni naprawę nie ekonomiczną. Dlatego jeśli zależy tobie na długiej i bezproblemowej pracy z Twoim laptopem – starajcie się przeprowadzać obsługę w mirę systematycznie.

Kurz cichy zabójca