Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Lenovo Mixx 300 | MPI serwis

Pewnie wielu z was niejednokrotnie staje przed dylematem kupna nowego komputera. Pewne nie jednokrotnie zastanawiacie się czy  starczy poczciwy blaszak czy laptop, każdy z nas przed kupnem przeżywa burze mózgu. Każdy dopytuje wśród znajomych o jakość działania i wykonania konkretnego sprzętu. Ja postanowiłem swoimi słowami opisać odczucia do konkretnych modeli. Opisywać będę starał się słowami dla zwykłych ludzi bo przecież nie każdy z nas zna się i wie o co chodzi w pojęciach technicznych i większość poradników niewiele mówi statystycznemu Kowalskiemu


Na początek troszkę nowinki
Mianowicie do testów trafił Lenovo Miix 300. Raczej rzadko spotykane wśród większości z nas urządzenie 2w1. Bardzo fajne połączenie tabletu z laptopem. Ciężko określić czy to bardziej jedno czy drugie.
Parametry:
Ekran 10,1 cala, 1280 x 800 pikseli
Procesor Intel® Atom® Z3735F 1,33
System operacyjny Windows 10
Pamięć RAM 2 GB
Pojemność dysku 32 GB
Grafika Intel® HD Graphics
Ekran dotykowy tak

Po wyciągnięciu z opakowania wygląd raczej nie urzeka. Ale biorąc pod uwagę przedział cenowy jestem w stanie zrozumieć.
Parametry może nie urzekają ale nowa technologia sprawia, że na urządzeniu pracuje się całkiem przyzwoicie.
Ekran bardzo czytelny dzięki dosyć dużej rozdzielczości zyskaliśmy odpowiednia ilość miejsca roboczego. Co sprawia, że każde otwarte okienko jest pokazane na ekranie w całości.
Procesor do podstawowych czynności spisuje się jak najbardziej ok. Programy dzięki dyskowi eMMC otwierają się płynnie, filmy nie tną, pod względem szybkości odczucia bez większych zastrzeżeń. To już nie ta technologia co w pierwszych 10 calowych notebookach.
Z przerażeniem patrzyłem na pamięć operacyjna w wielkości 2 Gb. W tych czasach to zwiększenie tego zakresu o 100% było by idealnym rozwiązaniem. Jak już wspomniałem wyżej praca na urządzeniu wydaje się przyjemna, to prosi się od producenta dołożenia większej ilości pamięci operacyjnej.

O ile pamięć operacyjna jest do zniesienia o tyle dysk w postaci dysku flash w technologii eMMC i pojemności 32 Gb zostawia wiele do życzenia. Co prawda producent przewidział slot kart pamięci, ale i w tym względzie się nie popisał, ponieważ ograniczył nas do maksymalnej pojemności 64gb. Nie pozostaje nam nic innego jak przenieść się w chmury i poszybować z naszymi plikami do wirtualnych dysków. Myślę, ze to rozwiązanie nie jest złe ale pewnie wielu z was nie do końca jest przekonanych do tego rozwiązania. Sam dysk jest szybki oczywiście zaletą jego cicha praca, w końcu to dysk flash.
Ekran dotykowy pięcio-punktowy działa dobrze, precyzyjnie, jedyną wadą w tym aspekcie jest klawiatura ekranowa, która wielokrotnie przysłania pole tekstowe. Wina spowodowana nie jest samym ekranem dotykowym, co oprogramowaniem. Nad tym Informatycy z Microsoft będą musieli jeszcze popracować.
Urządzenie posiada klawiaturę dołączaną która pracuje dobrze. Klawiatura jest przypinana na dwa zaczepy, które nie są jakoś idealnie spasowane i klawiatura ma lekkie luzy co powoduje niedokładne połączenie styków i jednoczesne odłączanie się klawiatury. Sprawia to poczucie dyskomfortu a niejednokrotnie irytacji.
Tablet został wyposażony w dwa aparaty foto. Tylni 5 Mpix może nie jest to szczyt technologiczny ale w końcu w urządzeniu z Windows`em jest tylna kamerka, która ułatwi nam prace jeżeli chcemy np. wystawić przedmiot na sprzedaż w portalu aukcyjnym. Przednia kamerka 2Mpix pozwala przyjemnie płynnie prowadzić wideo konwersację.Podsumowując urządzenie 2w1 to dobre rozwiązanie do ludzi, którzy lubią gadżety lub osób, które potrzebują posurfować po necie napisać szybko dokument sprawdzić pocztę i ułożyć pasjansa. Bardzo dobrze sprawi się w firmie w, której pracownicy często przedstawiają klientom różnego rodzaju prezentacje w miejscach oddalonych od biura a jednocześnie potrzebujących pełnowartościowego systemu. Bo właśnie system Windows 10 sprawia że urządzenia tego typu znajdą niejednego zadowolonego klienta. Myślę, że jest to rozwiązanie z kategorii cena jakość za niewielkie pieniądze możemy uzyskać sprytne lekki urządzenie które niejednokrotnie sprawi przyjemność oraz pomoże w pracy.