Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Firefox uważaj gdzie pobierasz. | MPI serwis

Mozila Firefox doczekała się nowej aktualizacji ale uważaj skąd ją pobierasz!

 

Firefox Quantum to już 57 odsłona popularnej przeglądarki internetowej. Nowa wersja posiada całkiem nowy silnik oraz całkiem inny interfejs. Dodatkowo producencie zapewniają, że przeglądarka zużywa mniej pamięci niż konkurent od Google CHROME, co powinno przełożyć się na szybkość oraz stabilność.

Oczywiście przeglądarka jest udostępniana przez jej twórców całkowicie za darmo, ale uwaga oszuści nie podarowali takiej okazji i można natrafić na linki, które prowadzą do strony na, której możemy pobrać program ale instalacja może prowadzić do nie miłej niespodzianki.

Oszuści zmodyfikowali tak program instalacyjny żeby użytkownik wysłał sms`a na znany numer 92566, którego koszt jest równy 30 zł. Dopiero po otrzymaniu kodu instalator zainstaluje Firefox.

 

serwis mpi firefox

 

Dlatego należy uważać na nie pewne serwisy, w tym przypadku oszuści podszywają się pod znany portal Dobre Programy a ich adres sprytnie nazwany dobre programy.pro, nie jeden mniej czujny użytkownik nie zwróci uwagi na tego typu różnice. Takich przypadków jest wiele jak dobre-programy.xyz, forum.softmania.pl czy prosecura.pl.

Dlatego zachęcamy do korzystania z sprawdzonych źródeł a najlepiej pobierać oprogramowanie bezpośrednio z strony producenta tutaj.

 

źródło: niebezpiecznik.pl