Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Najszybszy internet mobilny | MPI serwis

Zastanawiacie się, która sieć ma najszybszy internet mobilny.

T-Mobile czy Orange a może Play. Prędkości internetu mobilnego.

W czerwcu 2018r. specjaliści z RFBenchmark porównali usługi operatorów komórkowych, w zakresie prędkości oraz jakość Internetu mobilnego w Polsce. Testy przeprowadzone przez firmę ukazują jakie są różnice prędkości u poszczególnych operatorów na Polskim rynku.

Wielu z nas podczas wyboru sieci sugeruje się właśnie ofertą internetu, w tym miejscu warto przyjrzeć się nie tylko ilości nielimitowanego internetu, jaki oferują nam konsultanci ale także jakości i prędkości.

Warto tutaj przypomnieć nasz artykuł “Cała Prawda o LTE” w którym piszemy o szybkości internetu, jak ładnie nam opisują podczas podpisywania umowy, a rzeczywistej szybkości jaką otrzymujemy.

Do rzeczy !

Podczas testów najszybszą średnia prędkość pobierania danych osiągnęła firma Orange 30,06 Mb/s. drugie miejsce zajmuje T-Mobile z prędkością 28,3 Mb/s. oraz Plus 21,9 Mb/s. Ranking zamyka Play z wynikiem 20,17 Mb/s.

Jak sami widzicie złote góry jakie nam obiecują konsultanci, mają się nijak do realiów za jakie płacimy, a i różnice u poszczególnych operatorów są dość zróżnicowane.

Jeżeli chodzi o prędkość wysyłania tutaj różnice już nie są takie wielkie, a prędkości utrzymują się na podobnych wartościach. W tym rankingu T-Mobile z prędkością 11,94 Mb/s. wyprzedził Orange, który zanotował wynik 11,58 Mb/s. Trzecie miejsce podium z prędkością 11,42 Mb/s zdobywa Plus a tabelę zamyka Play z wynikiem tylko 7,12 Mb/s.

Jeżeli chcecie podpisać dwuletnia umowę z siecią a zależy wam na szybkości internetu warto spojrzeć na powyższe testy i przemyśleć wybór operatora