Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Odzyskiwanie danych zrób to SAM | MPI serwis

Recuva – ciekawe i popularne narzędzie do odzyskiwania utraconych plików

 

Czy zdarzyło się tobie usunąć przez przypadek swoją ulubioną muzykę, albo z rozpędu zdjęcia z wakacja, a może zapomniałeś zgrać dane po formacie dysku.

 

 

 

Tutaj pierwszą deską ratunku jest program Recuva. Atutami programu są możliwość  określenia formatu i nazwy szukanego pliku, szybkie działanie i intuicyjny interfejs. Więc jeżeli zdarzy się tobie pomyłka nie panikuj, przystąp do działania.

 

Najbezpieczniej jest po wykasowaniu danych niezwłocznie wyłączyć komputer, w celu zapobiegnięcia nadpisania danych na dysku (po wykasowaniu pliku system nie usuwa go trwale, dopiero po wgraniu nowych plików na miejsce starych, odzyskanie staje się coraz trudniejsze).  Następnym krokiem jest podłączenie dysku pod inny komputer.

1. Uruchamiamy program Recuva. Kliksmy Dalej.

recuwa 1 by mpi serwis

 

2. Wskazujemy rodzaj danych, jakie chcemy odzyskać, na przykład zdjęcia. Klikamy Dalej.

recuwa 2 by mpi serwis

3. Wybieramy w jakiej lokalizacji program ma szukać usuniętych plików (czyli gdzie były pliki przed ich usunięciem.)

recuwa 3 by mpi serwis

4. Po zakończonej analizie, program w przejrzysty sposób pokaże co udało mu się znaleść, jakie pliki są do odzyskania. Nie pozostanie nam nic innego jak wybrać interesujące nas wartości i kliknąć na guzik Odzyskaj.

recuwa 4 by mpi serwis

 

Jeżeli jesteś mniej zaawansowanym użytkownikiem możesz oczywiście wgrać program na własny system, ale musisz się liczyć z tym, że program może zając właśnie te miejsce na dysku, gdzie są twoje utracone dane.

Program Recuva możesz pobrać tutaj