Co psuje się najczęściej? Czyli problemy Polaków z komputerami.
Dzisiaj może nietypowo, opisze trochę problemy z jakimi się borykacie do jakich usterek jeździ nasz serwis, oraz czy idzie uniknąć ów problemów.
Sam antywirus to nie wszystko większość darmowych dostępnych programów niestety nie posiada ochrony przed malwerami. Dlatego warto zaopatrzyć się w aplikacje do zwalczania złośliwego oprogramowania.
Ja osobiście zalecam darmową wersję Antimalwarebytes dostępną do pobrania tutaj. Program ten pozwala oczyścić system właśnie z złośliwego oprogramowania, jest bardzo dobry i niejednokrotnie po zakończeniu sprawdzania większość problemów ucieka w zapomnienie. Zaznaczę tylko iż warto odznaczyć opcję uruchamiania się programu przy starcie Windows. Polecam program uruchomić raz w miesiącu.
Kolejnym zabójca naszego komputera jest kurz o którym pisałem w osobnym artykule dostępnym tutaj. Spowolnienie komputera, nagrzewanie się obudowy laptopa czy nagłe wyłączanie naszego PC, spowodowane jest właśnie kurzem.
Zanieczyszczony układ chłodzenia, który nie może odpowiednio ochłodzić podzespołów prowadzi do ich przegrzania. W tym przypadku też można zadziałać na korzyść. Należy zaopatrzyć się w powietrze w sprayu dostępne w każdym sklepie komputerowym i tak samo raz w miesiącu oczyścić wiatrak.
Jeżeli chodzi o najczęstsze awarie sprzętowe to pokaźna część użytkowników traci zasilacze. Często są one albo trzymane w złych warunkach i się przegrzewają lub po prostu zużywa się końcówka. Niestety dosyć często właśnie na skutek przegrzania awarii ulega układ graficzny w laptopach, który jest bardzo czuły na przegrzania, a to już jest spory wydatek, często klienci decydują się na wymianę całego laptopa.
Dawniej najsłabszym ogniwem w komputerze był dysk, dzisiaj ten podzespół jest troszkę trwalszy niż kiedyś i rzadziej wyjeżdżam do awarii sticte związanych z dyskiem. Najrzadszą jednocześnie dosyć kosztowną interwencją wynikającą z nieuwagi właścicieli laptopów jest zbita matryca.