Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
Synchronizacja Google | MPI serwis

Już nigdy więcej zagubionych kontaktów, albo braku zakładek w przeglądarce – czym jest synchronizacja Google

Często w serwisie spotykam się z problemem utraconych kontaktów na telefonie lub zakładek w przeglądarce po zmianie uszkodzonego dysku twardego.

Google już dawano o tym pomyślało, więc postanowiłem pokazać jak bardzo cenną funkcją jest synchronizacja w Google.

Jeżeli posiadacie telefon z Androidem i korzystacie w komputerze z przeglądarki Google Chrome, oraz używacie na co dzień poczty w Google Mail, to tak naprawdę nie musicie się przejmować, że podczas zmiany telefonu stracicie wszystkie kontakty. Wystarczy wszystkie pozycje z książki telefonicznej eksportować na serwer Google oraz nowe zapisywać również na przypisanym koncie do telefonu.

Dzięki takiej opcji przy zmianie telefonu i podaniu tego samego konta wszystkie wasze kontakty zostaną pobrane. Dodatkowo gdy wejdziecie na Gmail i otworzycie zakładkę kontakty wszystkie pozycje z telefonu tam będą. Rozwiązanie takie ma jeszcze jedną zaletę. Jeżeli jesteście na tyle zdolni i jednak jakimś sposobem usuniecie kontakty macie możliwość przez 30 dni odzyskać wszystkie pozycje.

google synchronizacja 1

Podobnie jest z zakładkami w Google Chrome wystarczy w górnym prawym rogu przeglądarki kliknąć na logo popiersia i w menu, które wyskoczy wybrać zaloguj się. Dzięki tej opcji zyskujemy zapis do chmury całej naszej historii, auto uzupełniania, haseł jak i zakładek. Przy każdym kolejnym formacie komputera lub zmianie laptopa wystarczy ponowić opcję logowania się do konta i automatycznie wszystkie nasze w/w pozycję powrócą.

google synchronizacja

Warto korzystać z dobrodziejstw jakie oferuje nam Google. Nie wiele wystarczy, żeby zadbać o backup naszych kontaktów czy zakładek, a ile nerwów i czasu możemy zaoszczędzić.