Deprecated: Creation of dynamic property Wp_Date_Remover_Public::$wp_date_remover_options is deprecated in /home/tywrfekp/domains/mpiserwis.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-date-remover/public/class-wp-date-remover-public.php on line 55
WordPress 5.0 już jest. | MPI serwis

Nowa wersja jest reklamowana jako największa i najbardziej znacząca aktualizacja od wielu lat! Głównym celem tej wersji jest uproszczenie interfejsu i uczynienie go przyjaznym dla użytkownika.

Wordpress 5.0 MPI serwis

Przedstawię 4 najbardziej ekscytujących zmian w ostatniej aktualizacji – tworzenie stron internetowych staje się coraz prostsze i przyjemniejsze.

  1. Edytor i wtyczka Gutenberga

Jedną z najbardziej ekscytujących funkcji nowego wydania jest edytor Gutenberg. Nazwany imieniem Johannesa Gutenberga, edytor daje całkiem nowe doświadczenie, przechodząc do blokowego dodawania treści. Ponieważ obecny edytor wizualny wymaga użycia skrótów i kodu HTML, teraz tworzenie jest o wiele prostsze dla mniej zaawansowanych użytkowników WordPress.

Jednak dla tych, którzy wolą starą wersję edytora nic straconego. Można pobrać wtyczkę i wrucić do tego co dobrze znacie i wolicie. Dlatego za to kochamy WordPress, który zawsze daje nam wybór.

Plusy nowego edytora:
Uproszczony proces tworzenia stron, może być z łatwością wykorzystany przez początkujących
Mniej kłopotów w porównaniu do starego edytora z większą ilością miejsca na ekranie
Twórcy motywów i wtyczek mogą tworzyć własne niestandardowe bloki, zapewniając w ten sposób elastyczność
Łatwy w obsłudze na urządzeniach mobilnych

Wady zawsze jakieś są:
Proste zadania wymagają więcej kliknięć
Deska rozdzielcza jest nieco zatłoczona z powodu menu administratora, edytora Gutenberg i paska bocznego Gutenberg w tym samym miejscu
Nie można owinąć tekstu wokół obrazu, ponieważ obrazy mają własny blok
Nie można wykonać shortcodes w kolumnach tekstowych lub blokach akapitu.

    2 Aktualizacja zabezpieczeń

Bezpieczeństwo witryny jest kluczowym elementem każdej marki lub firmy. W ten sposób WordPress wprowadził różne funkcje bezpieczeństwa, aby zapobiec wszelkiego rodzaju atakom. Obejmuje to zalecanie hostingu stron internetowych z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym, certyfikatami SSL i hasłami aplikacji. Jednym słowem WordPress w wersji 5.0 nakłania nas do zastosowania podstawowych funkcji bezpieczeństwa.

    3. Optymalizacja mobilna

WordPress nieustannie dąży do poprawy mobilności zarówno dla użytkowników, jak i programistów, zmniejszając różnice między komputerami i telefonami komórkowymi. W związku z tym większość motywów WordPress jest teraz przyjazna dla urządzeń mobilnych i sprawia, że ​​przeglądanie na urządzeniach mobilnych jest znacznie płynniejsze.

    4. Zmiana rozmiaru obrazów tła

Zmiana rozmiaru obrazów tła witryn internetowych była żmudną procedurą, ponieważ wymagała ręcznego przycinania, a następnie przesyłania ich. Jednak najnowsza aktualizacja daje szansę na przycięcie obrazu bezpośrednio na WordPress, oszczędzając w ten sposób wiele wysiłku i czasu.

Podsumowując, WordPress 5.0 okaże się najbardziej znaczącą aktualizacją, szczególnie ze względu na edytor Gutenberga i motywy mobilne.

A co wy sądzicie o najnowszej wersji lubianego WordPressa? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!